Участь у дискурсах суспільства на національному рівні є метою діяльності Офісу зовнішніх зв’язків, який є підрозділом Національних Духовних Зборів Бахаї України. Офіс залучається до дискурсів, які стосуються самоусвідомлення (ідентифікації) й соціальної згуртованості та сприяють соціальному, матеріальному та духовному розвитку українського суспільства, а також визначають роль у цьому процесі засобів масової інформації.
Питання, що обговорюються, стосуються добробуту та прогресу: як покращити життя людей; як дійти згоди й жити в єдності людям з різними поглядами на просторах єдиної країни; якими є причини кризи в Україні та в усьому світі; як звільнитися від стереотипів та упереджень; як досягти рівності жінок і чоловіків; як знайти найбільш ефективні моделі розвитку та принести благо собі та своїй країні.
Такі дискусії систематично відбуваються в нашому суспільстві у багатьох соціальних просторах, і співробітники Офісу зовнішніх зв’язків дедалі активніше долучаються до них. Вони співпрацюють і навчаються разом з громадськими організаціями, державними органами, освітніми установами, релігійними громадами, засобами масової інформації, науковими колами тощо, аби колективно генерувати й розвивати ідеї на цих теренах.
Думки та дискусії навколо різних соціальних проблем глибоко впливають на індивідуальні й колективні дії, призводячи до виникнення нових соціальних структур і систем. Тому громада бахаї України звернула увагу на цю взаємодію між дискурсом, думкою та дією. Зусилля з розвитку думки розглядаються як важлива сфера соціальних перетворень.
У нас немає готових відповідей на питання, як подолати такі проблеми сучасності, як зміна клімату, безробіття чи зубожіння. Проте, у рамках дискурсів співробітники Офісу зовнішніх зв’язків навчаються в інших і разом з іншими та діляться власним розумінням, яке вони здобувають завдяки застосуванню Віровчення бахаї.
“У всьому світі шукають виходу величезні духовні та інтелектуальні сили, натиск яких зростає та проявляється в прямій залежності від потрясінь останніх десятиліть. Повсюдно множаться ознаки того, що народи землі прагнуть покласти край ворожнечі, стражданням та руйнації, уникнути яких тепер не може жодна країна. Необхідно скористатися цим потягом до змін, що зростає, спрямувавши його на подолання перешкод, які досі стримують здійснення споконвічної мрії про всесвітній мир”. -Заява “Процвітання людства” Міжнародного співтовариства бахаї