ДІЯЛЬНІСТЬ БАХАЇ

 

 

 

 

«Бахаулла окреслив коло єднання. Він склав план об’єднання народів, аби зібрати їх під покровом шатра всесвітньої єдності. Такою є дія Божественної Благодаті, і всі ми повинні прагнути цього серцем і душею, поки єдність не стане реальністю серед нас, і, просуваючись цим шляхом, ми будемо отримувати нову силу». – Абдул-Баха

Від часу зародження Віри Бахаї в XIX столітті дедалі більше людей знаходять у Вченні Бахаулли надихаюче бачення кращої моделі світу. Одних наснажує це Вчення, і вони прагнуть застосувати принципи Бахаї в повсякденному житті й роботі. Це, наприклад, концепції єдності людства, рівноправності чоловіків і жінок, необхідність усунення забобонів, досягнення гармонії науки й релігії. Інші вирішили приєднатися до общини бахаї та взяти участь у її діяльності, спрямованій на здійснення бачення Бахаулли щодо людства, яке вступає в пору зрілості.

Бахаї належать до різних верств населення. Молоді й літні, чоловіки й жінки, вони проживають у кожній країні та є представниками всіх націй. Вони вбачають своє призначення в служінні людству й удосконаленні свого внутрішнього світу відповідно до принципів Учення Бахаулли. Спосіб дій общини бахаї характеризується знаннями, що ґрунтуються на досвіді діяльності й дослідженні реальності, вільної від будь-якого почуття вищості чи претендування на виключне розуміння істини. Ця община сприяє цілеспрямованим зусиллям і цінує зачинання всіх людей у світі, які працюють заради досягнення єдності людства.

«Не занурюйтесь у власні турботи, зосередьте думки ваші на тому, що відродить благополуччя людства й освятить серця і душі людей». – Бахаулла

Відео про фотовиставку у Львівському музеї історії релігій, присвячену двохсотріччю Баба, Провісника віри Бахаї, яка проходила у жовтні-грудні 2019 року.