У ЩО ВІРЯТЬ БАХАЇ

ВЧЕННЯ БАХАЇ

 

 

 

«Це вчення закладає підґрунтя єднання світу людського й загального братерства людей».
– Абдул-Баха

Бахаї вірять, що:

— Бог єдиний; визнають єдність релігій та проповідують принцип єдності й цілісності всього роду людського.

— Кожна людина є унікальним творінням Бога незалежно від статі, раси, національності або соціального походження. Вона є благородною самою своєю суттю та має розумну душу, що здатна пізнавати й любити свого Творця. Це усуває будь-які форми забобонів та упереджень, зокрема й ті, що заважають жінкам розвивати свій потенціал і брати участь у всіх сферах життя нарівні з чоловіками.

— Головною причиною забобонів є неуцтво. Його можна викорінити за допомогою освіти, яка має гарантовано стати доступною для всіх, а не лише для небагатьох привілейованих.

— Наука й релігія є двома системами знання та практики, що взаємно доповнюють одна одну. Люди, які гармонійно використовують їх, доходять розуміння навколишнього світу; ці дві системи однаковою мірою роблять внесок у розвиток світової цивілізації. Релігія без науки швидко перероджується в марновірство й фанатизм, а наука без релігії стає інструментом грубого матеріалізму.

— Істинне процвітання як особистості, так і суспільства можливе за умови органічного поєднання матеріального та духовного розвитку. Його не досягти, доки пануватиме споживацьке ставлення до життя.

— Справедливість як характеристика душі наділяє людину здатністю відрізняти істину від неправди й веде до пізнання реальності. Ця здатність є головною для усунення забобонів і застарілих традицій.

— Справедливість є важливим інструментом досягнення єдності під час розв’язання соціальних проблем.

— Робота, яку виконують у дусі служіння іншим людям і суспільству загалом, є формою богослужіння.

— Застосування в житті Вчення Бахаулли змінює відносини між людьми, громадами й суспільними інститутами та веде людство до колективної зрілості.

«…релігія — це основна сила, що забезпечує благоденство світу людського».
– Абдул-Баха