Послання Всесвітнього Дому Справедливості

Послання Всесвітнього Дому Справедливості — і листи, написані від його імені — містять аналіз і бачення, задають напрямок руху, а також забезпечують єдність думок і дій, завдяки чому громада Бахаї вчиться втілювати в дійсність бачення Бахаулли щодо людства. Наводимо тут обрані послання, деякі з яких вийшли окремими виданнями.

 

Обітниця миру в усьому світі

У переддень Міжнародного року миру, який відзначався в 1986 році, Всесвітній Дім Справедливості – міжнародна керівна рада Віри Бахаї – виступив з новою ініціативою миру, на яку громади бахаї всього світу відгукнулися з високим ентузіазмом. Поданий ничже заклик до миру був надісланий майже всім главам держав та урядів світу. Поширення цієї заяви серед лідерів найрізноманітніших галузей людської діяльності в найширшому колі народів світу триває й триватиме далі.

Дедалі більше в усьому світі зростає інтерес простого люду до проблем миру. Тому бахаї закликають людей доброї волі всіх вірувань і релігій до обговорення цього рятівного питання. 

Ми сподіваємося, що ідеї, концепції та підходи, які містить ця заява, стануть часткою нашої свідомості, і наші зусилля встановити мир здобудуть успіх; що “мир у світі не тільки можливий, але й неминучий…”

жовтень 1985 р.

Релігійним лідерам світу

Послання Всесвітнього Дому Справедливості

Відкрито засуджуючи застарілі релігійні забобони, які є одним з потужних бар’єрів на шляху до загального миру і процвітання, Всесвітній Дім Справедливості звернувся з посланням до релігійних лідерів світу.

Послання від Всесвітнього Дому Справедливості вказує на дивовижні події минулого століття, в результаті яких забобони, пов’язані зі статтю, расою або національною приналежністю поступово стали вважатися межею, негідною мислячих людей. Хоча поки ці забобони ще не повністю переможені, рух до їх викорінення є очевидним. Однак, що стосується релігійних забобонів, то вони виявилися більш стійкими, будучи постійним джерелом криз, які повинні, як про це йдеться в посланні, спонукати релігійних лідерів «настільки ж рішуче порвати з минулим, як це вже зробили багато лідерів до них – ті, що привернули увагу суспільства до не менш руйнівних расових, національних та статевих забобонів».

Цією заявою громада бахаї пропонує свою допомогу у встановленні релігійної єдності, якої прагне досягти весь міжконфесійний рух.