ВСЕСВІТНІЙ ДІМ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Сьогодні розвиток Віри Бахаї у світі спрямовує Всесвітній Дім Справедливості. Бахаулла передбачив створення цього інституту у Своїй книзі законів Кітаб-і-Аґдас, гарантуючи, що бахаї не залишаться без центру, який забезпечує безперервність керівництва цього Законовладдя.

Всесвітній Дім Справедливості — це орган з дев’яти осіб, яких обирають члени всіх Національних Зборів бахаї кожні п’ять років. Бахаулла наділив Всесвітній Дім Справедливості божественною владою робити внесок у благоденство людства, сприяти освіті, миру й глобальному процвітанню та захищати гідність людини та принципи релігії. На нього покладена відповідальність за втілення Вчення Бахаї відповідно до вимог суспільства, що постійно розвивається, а отже, він уповноважений видавати закони з питань, що явно не висвітлені у Святих Текстах Віри, пояснювати незрозумілі питання й розв’язувати суперечки.

Цей інститут — повноважне джерело керівництва, що перебуває під захистом Бахаулли та є надзвичайно необхідним зараз, коли колективне життя людства зазнає глибоких перетворень, структура суспільства докорінно змінюється, а взаємовідносини між людьми й народами набувають нового вираження.

«Оскільки в будь-якого дня — своя турбота, а для будь-якої турботи є належне рішення, подібні справи доручаються Розпорядникам Дому Справедливості, аби вони чинили відповідно до потреб і запитів часу». – Бахаулла

Від часу перших виборів 1963 року Всесвітній Дім Справедливості скеровує світову громаду бахаї до розвитку здатності брати участь у побудові успішної глобальної цивілізації. Керівництво, пропоноване Всесвітнім Домом Справедливості, забезпечує єдність думок і дій у громаді бахаї в міру того, як вона вчиться втілювати в реальність бачення Бахаулли щодо загального миру.

Відзначаючи важливість факту створення подібного інституту управління, слід також брати до уваги, що заснування Всесвітнього Дому Справедливості символізувало те, що бахаї вважають найістотнішим елементом свого світогляду, — єдність. Створення Всесвітнього Дому Справедливості — органу, наділеного безумовними повноваженнями в розв’язанні всіх питань, що стосуються громади бахаї, — свідчило про те, що Віра Бахаї зберегла єдність у найбільш критичний для будь-якої релігії період — перше століття своєї історії, коли всі релігії майже неминуче зазнають розколу.

Заснування виборного адміністративного органу, що діє на постійних засадах та якому підпорядковані як окремі віруючі, так і всі адміністративні органи місцевого й національного рівня, зберігає єдність громади та є принципом існування для кожного вірянина.

«Мають вони бути довіреними Всемилостивого серед людей і вважати себе хранителями, призначеними Богом для всіх сущих на землі. Мають вони радитися разом і піклуватися про користь слуг Божих заради імені Його, як піклуються вони про власну користь, та обирати гідне й належне. Так повелів вам Господь Бог ваш. Бійтеся ж знехтувати те, що прямо явлене в Його Скрижалі». – Бахаулла

«Не слід уважати, що Дім Справедливості ухвалюватиме яке-небудь рішення відповідно до власних уявлень і думок. Боронь Боже! Верховний Дім Справедливості прийматиме рішення й установлюватиме закони через натхнення та підтвердження Святого Духу, адже він охороняється й перебуває під покровом і захистом Прадавньої Краси, і підкорення його рішенням — непорушне й життєво важливе, абсолютно обов’язкове, і ніхто не може уникнути цього.
Скажи: О люди, воістину Верховний Дім Справедливості перебуває під крилами вашого Господа, Милосердного, Всемилостивого, тобто під Його захистом, Його піклуванням і Його покровом, адже Він заповів стійким вірянам шанувати цей благословенний, освячений й усепідкорюючий орган, чиє панування божественно приписане й походить від Царства Божого, та чиї закони натхненні й духовні».
– Абдул-Баха